SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN
OZON TERAPİ

Ozon terapi güvenli, etkili ve bilimsel bir uygulamadır, sağlığımızı ve yaşam kalitemizi artırır. Günümüzde pek çok hastalığın tedavisinde veya sağlığı korumada oldukça önemlidir.

Metabolizma hızının arttırılması, Anti-aging etkisi, Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, Kan dolaşımını arttırması, Detoks etkisi, Anti-mikrobik etki, Ağrı giderici etkileri, Karaciğer yağlanmasının azaltılması, Anti-kanserojen etkileri nedeniyle pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Enfeksiyonlarda ve enfeksiyonlara karşı korunmak veya bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen, cilt kırışıklıkları, uyku düzensizliği, kronik yorgunluk, depresyon, cinsel istekte azalma, erken yaşlanma, dikkat ve konsantrasyon azalması ve yoğun stres ve baskıya bağlı sıkıntılar yaşayan kişilere önerilir.

Ayrıca alerjik hastalıklar, romatizmal hastalıklar, kanser ve kemoterapi uygulamaları, karaciğer, kan dolaşımı ve cilt hastalıkları, yara, akne, sedef hastalığı gibi kozmetik sorunlar, yaşa bağlı görme bozuklukları, diyabet, tansiyon, ülser, Hepatit B ve C gibi pek çok durum için önerilir.

Ozon Terapi Kimlere Uygulanmaz?

Gebeliklerin ilk üç ayında, BAKLA ALLERJİSİ olanlarda, Aşırı alkol kullananlarda, Hipertirioidi krizinde, İleri derecede kansızlık ve kanama-pıhtılaşma rahatsızlığı olanlarda, Yeni gelişmiş kalp enfarktüsü ve beyin kanamalarında, Savunma sistemini baskılayan ilaç tedavisi alanlar ve Bilinci kapalı kişilerde uygulanmaz.

Ozonterapinin bilimselliğini kanıtlayan binlerce bilimsel çalışma yapılmış ve etkili olduğu kesin tespit edilmiş bir tedavi yöntemidir.

OZONTERAPİ ASLA ALTERNATİF BİR TIP YÖNTEMİ DEĞİLDİR


OZON SAUNA

Sauna içine ozon-oksijen karışımı verilerek bu karışımın tüm ciltten emilmesi esasına dayanan bir yöntemdir. Zararlı ve toksik maddelerin atılımı, zayıflama, selülit tedavisi, kronik yorgunluk sendromu, kas ağrıları, bazı cilt hastalıkları tedavisinde etkilidir.

Yarım saatlik ozon sauna ile yaklaşık 600 kalorilik bir enerji kaybedilir.

Vücudun böbreklerin yoluyla bir günde atabildiği zararlı ve zehirli maddeler, ozon sauna yoluyla yarım saatte terleme yoluyla vücuttan atılır.