SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN
OZON TERAPİ

OZON nedir?
OZON 3 adet oksijen atomundan oluşan çok yüksek enerji taşıyan aktif oksijen molekülüdür.
Ozon terapi güvenli, etkili ve bilimsel bir uygulamadır, sağlığımızı ve yaşam kalitemizi artırır. Günümüzde pek çok hastalığın tedavisinde veya sağlığı korumada oldukça önemlidir.

Ozon Terapinin Faydaları
Metabolizma hızını arttırma
Anti-aging etki
Bağışıklık sisteminin güçlenmesi
Kan dolaşımının artması
Yeni hücre yapımı
Detoks etkisi
Anti-mikrobik etki
Ağrı giderici
Karaciğer yağlanmasının azaltılması
Anti-kanserojen etki
Yaşam kalitesini arttırma
Sağladığı tüm yararların yanında insanların bedensel ve ruhsal anlamda sorunlarını azaltarak veya yok ederek yaşam kalitesi denilen değerleri yükseltir. Uyku kalitesinin artmasından, zihinsel ve fiziksel performansın artışına kadar, hayatın her anını ve yönünü olumlu yönde etkileyen ozon terapi, bizlere yaşam sevincimizi geri kazandırmaktadır.


Ozon Sauna
Sauna içine ozon-oksijen karışımı verilerek bu karışımın tüm ciltten emilmesi esasına dayanan bir yöntemdir. Zararlı ve toksik maddelerin atılımı, zayıflama, selülit tedavisi, kronik yorgunluk sendromu, kas ağrıları, bazı cilt hastalıkları tedavisinde etkilidir.
Yarım saatlik ozon sauna ile yaklaşık 600 kalorilik bir enerji kaybedilir.
Vücudun böbreklerin yoluyla bir günde atabildiği zararlı ve zehirli maddeler, ozon sauna yoluyla yarım saatte terleme yoluyla vücuttan atılır.

Ozon Terapi Kimlere Önerilir?
Enfeksiyonlarda ve enfeksiyonlara karşı korunmak veya bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen, cilt kırışıklıkları, uyku düzensizliği, kronik yorgunluk, depresyon, cinsel istekte azalma, erken yaşlanma, dikkat ve konsantrasyon azalması ve yoğun stres ve baskıya bağlı sıkıntılar yaşayan kişilere önerilir.
Ayrıca alerjik hastalıklar, romatizmal hastalıklar, kanser ve kemoterapi uygulamaları, karaciğer, kan dolaşımı ve cilt hastalıkları, yara, akne, sedef hastalığı gibi kozmetik sorunlar, yaşa bağlı görme bozuklukları, diyabet, tansiyon, ülser, Hepatit B ve C gibi pek çok durum için önerilir.


 
Ozon Terapi uygulama yöntemleri
Serum Ozonlama yöntemi
Major Otohemoterapi
Minör Otohemoterapi
Rektal İnsuflasyon
Vaginal İnsuflasyon
Kulak İnsuflasyonu
Nazal İnsuflasyon
Torbalama ( Bagging )
Kas içi Enjeksiyon
Cilt Altı ve Cilt Lezyon İçi Enjeksiyon
Eklem İçi Uygulama

Ozon Terapi Kimlere Uygulanmaz?
Gebeliklerin ilk 3(üç) ayında, Alyuvarlarda bir enzim (G6PDehidrogenaz) eksikliğinde (FAVİZM-BAKLA ALLERJİSİ), Aşırı alkol kullananlarda, Hipertirioidi, İleri derecede kansızlık ve kanama-pıhtılaşma rahatsızlığı olanlarda, Yeni gelişmiş kalp enfarktüsü ve beyin kanamalarında, Savunma sistemini baskılayan ilaç tedavisi alan (örneğin Organ nakli yapılmış) ve Savunma sistemi tamamen çökmüş kişilerde, İleri evre tümörlü hastalar da, Bilinci kapalı kişilerde, Ozona karşı alerjisi veya intoleransı olanlarda OZONTERAPİ DİKKATLİ VE KONTROLLÜ YAPILMALIDIR.
Ozonterapist, konusunda eğitimli bir doktor, hastanın durumu ve hastalığın cinsine göre uygulanacak tedavi protokollerini belirler. Ozon tedavisi ile birçok hastalığın iyileşmesine yardımcı olunabilir veya tamamen düzelir. Ozonterapinin bilimselliğini kanıtlayan binlerce bilimsel çalışma yapılmış ve etkili olduğu kesin tespit edilmiş bir tedavi yöntemidir.
OZONTERAPİ ASLA ALTERNATİF BİR TIP YÖNTEMİ DEĞİLDİR