FAR-INFRARED OZON SAUNA
“Kendinize ve cildinize bir güzellik yapın”

Far-infrared ozon saunalar, vücudunuzun etrafındaki havayı ısıtmak yerine doğrudan vücudu ısıtır. Isıtma elemanları ısıyı doğrudan vücuda yayılan ışık biçiminde yansıtır.

Far-infrared ozon sauna ile derinden ısınan vücut, ozon emilimi ile birlikte hızlı yağ yakmaya başlar. Vücudumuzda yağ tabakası derinin yaklaşık 1 cm altından itibaren başlar. Klasik saunalarda sıcaklık derinin 0,5-1 cm altına işleyebilirken, far-infrared ısı derinin 3-5 cm altına kadar etki ederek yağ hücrelerini rahatlıkla parçalayabilir. Klasik saunalara göre yaklaşık 7 kat daha fazla toksin atma etkisine sahiptir.

Far-infrared ozon sauna bir detoks yöntemidir. Vücuda zararlı olan ağır metalleri, toksinleri ve ödemi vücuttan atar. İş hayatından ve şehir yaşamından kaynaklanan stres ile zihinsel ve fiziksel yorgunluğu bu maddelerin atılmasıyla ortadan kaldırır.

Dolaşımı hızlandırarak kalori yakılmasını sağlar. Bir seans ile yaklaşık 600 kalori yakılabilir. Far-infrared Ozon buharı bölgesel yağlanmalarda ve sarkmalarda da etkilidir. Hücrelerdeki atık maddelerin uzaklaştırılması ve deri altı yağ dokusunun oksijenlenmesi ile yağların yakılmasını, selülitlerin giderilmesini sağlar.

Geçen yılların, zararlı ışınların ve toksik maddelerin etkisiyle cildimiz yaşlanır. Far-infrared Ozon Sauna hücreleri yeniler. Yaşlanan, kırışan ve sağlıksız görünen ciltlerin tedavisinde Far-infrared saunanın etkisi çok büyüktür.

Ozon ve oksijenin vücuda girmesiyle mikrobik kaynaklı birçok hastalığın önüne geçer, vücudun direncini arttırır.

Herhangi bir zararı ya da yan etkisi yoktur.

Genellikle toplam 8-10 seans uygulanır. Haftada 2 seans yapılabilir.