FAR İNFRA-RED OZON SAUNA
“Kendinize ve cildinize bir güzellik yapın”

Far İnfra-red Sauna içine ozon-oksijen karışımı verilerek bu karışımın tüm ciltten emilmesi esasına dayanan bir yöntemdir.Toksinlerin vücuttan arındırılması, dolaşım sisteminin düzenlemesi, ozonun ciltten emilimi ile hem vücutta rahatlama sağlayıp stresi, yorgunluğu engeller, hemde estetik faydalar sağlar.

Kliniğimde kendim için çok tercih ettiğim uygulamaların başında Ozon Sauna geliyor. Yorgunluk ve kas eklem ağrılarım varsa, hemen kendime bir zaman ayırıp Far İnfra-red Ozon Sauna’ya giriyorum. Peki nasıl uygulanıyor?

Yarım saatlik ozon sauna ile yaklaşık 600 kalorilik bir enerji kaybedilir. Vücudun böbrekler yoluyla bir günde atabildiği zararlı ve zehirli maddeler, ozon sauna yoluyla yarım saatte terleme yoluyla vücuttan atılır.

Far infra-redOzon Sauna bir detoks yöntemidir. Vücuda zararlı olan ağır metalleri, toksinleri ve ödemi vücuttan atar. İş hayatından ve şehir yaşamından kaynaklanan stres ile zihinsel ve fiziksel yorgunluğu bu maddelerin atılmasıyla ortadan kaldırır.

Dolaşımı hızlandırarak kalori yakılmasını sağlar. Bir seans ile yaklaşık 600 kalori yakılabilir. Far İnfra-redOzon buharı bölgesel yağlanmalarda ve sarkmalarda da etkilidir. Hücrelerdeki atık maddelerin uzaklaştırılması ve deri altı yağ dokusunun oksijenlenmesi ile yağların yakılmasını, selülitlerin giderilmesini sağlar.

Geçen yılların, zararlı ışınların ve toksik maddelerin etkisiyle cildimiz yaşlanır. Far İnfra-redOzon sauna hücreleri yeniler. Yaşlanan, kırışan ve sağlıksız görünen ciltlerin tedavisinde Far İnra-redozon saunanın etkisi çok büyüktür.

Ozon ve oksijenin vücuda girmesiyle mikrobik kaynaklı birçok hastalığın önüne geçer, vücudun direncini arttırır.

Ozon saunanın kanıtlanmış herhangi bir zararı ya da yan etkisi yoktur.

Genellikle toplam 8-10 seans uygulanır. Haftada 2 seans yapılabilir.

Ekibimiz