KUPA TERAPİ
“Hacamat, Kadim bir şifa öğretisi”

Kupa Terapisi, kan dolaşımını arttırmak ve iyileşme sağlamak için bölgesel vakum oluşturmaya dayanan bir tedavi yöntemidir. Bununla birlikte, hastalıktan kurtulmak veya sağlığı koruma amacıyla atık maddelerin yoğun olarak toplandığı belli noktalardaki tıkanıklık, kılcal damar ve ince damarlardan kirli kanın alındığı tedavi yöntemine ise Yaş Kupa Terapisi denir. Yaş kupa terapisi halk arasında “Hacamat” olarak da bilinir.

Kupa Terapi Hakkında

Kupa Terapinin birçok farklı etki mekanizması tanımlanmıştır. Kupa terapi sadece deri altında lenfatik kanallarda ve dokular arasındaki sıvıda biriken toksin, ağır metal gibi atıkların vücuttan uzaklaştırılması işlemi değildir. Organlarımızın ciltteki izdüşümleri olan belirli bölgelerin uyarılmasıyla vücudumuzdaki bazı yararlı mekanizmaların aktivasyonu ve böylece organ fonksiyonlarının düzenlenmesi gerçekleşir. Ciltte oluşan mikrotravma vakum etkisiyle vücut tarafından daha büyük bir travma olarak algılanır ve vücudun kendi tamir mekanizmaları devreye girer. Salgılanan endorfin gibi bazı moleküller ağrı duyusunu engeller. Ayrıca akupunktur noktaları üzerinden de bir etki oluşur.

Koruyucu hekimlik uygulaması olarak, herhangi bir rahatsızlığınız olmadan da kupa terapinin sağlığı koruyucu etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Bazı hastalarımız Kupa uygulaması sırasında ağrı duyacaklarından endişe ediyorlar. Oysa, Kupa Terapisi doğru uygulandığı zaman ağrısız bir yöntemdir. Hafif bir yanma hissi duyulabilir.

Kan basıncının düşürülmesi

Kandan atıkların uzaklaştırılması

Damar tıkanıklıklarının azaltılması

İnme (felç) riskinin azaltılması

Kalp krizi riskinin azaltılması

Kronik toksisitenin azaltılması

Ağrıların giderilmesi

Kulunçların tedavisi

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi

Bağımlılık yapan maddelere karşı isteğin azaltılması

Metabolizmanın düzgün çalışması

Son 6 ay içinde yapılmış ameliyat bölgelerine, aktif yara üzerine, gebelerde karın bölgesine, çocuklarda omurga üzerine, kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerde, anemi ve kanama bozuklukları gibi kan hastalığı olan hastalarda ve çok yaşlılarda kupa terapi uygulanmaz.

Kupa Terapi binlerce yıl öncesinden günümüze kadar süzülerek gelen kadim bir şifa öğretisi olmakla birlikte günümüzde kanıta dayalı olarak pek çok bilimsel yayının olduğu bir terapi yöntemidir.

UNUTMAYIN!

Sağlığınız için Kupa Terapinin hijyenik koşullar altında ve kupa terapi sertifikalı hekim tarafından uygulanması önemlidir.

Ekibimiz