OZONTERAPİ UYGULAMA METODLARI

Ozonterapi’nin pek çok farklı uygulama yöntemi vardır. Bu metodların hepsi kliniğimizde uygulanmaktadır.

Multipass Ozon Terapi

Ozon tedavisinin farklı doz ve uygulama şekilleri vardır. Multipass (Ardışık seri) Ozon tedavisi, ozon terapinin uygulama yöntemlerinden bir tanesidir. Her seansta çok sayıda ard arda yapılan ozonlamaya dayanır. Tek seansta, iki defadan on defaya kadar yapılan ozon vuruşlarını içerir.

Uygulama da hastadan kan alınır, ozonlanır geri verilir ve bu işlem ardışık olarak hastanın kliniğine göre önerilen sayıda tekrarlanır.

Multipass ozon tedavisi, kronik hastalıklarda oldukça bir etkili bir ozon terapi seçeneğidir. Çünkü ozon uygulamasında vücuda ozonlanmış kanı verdiğiniz anda vücutta bir etki yaratır. Siz bunu ardışık yaptığınızda o gün vücuda bu etkiyi arka arkaya yaparsınız ve vücuttan bu geri dönüşü alırsınız.

Başta kanser olmak üzere, kronik enfeksiyon hastalıkları, otoimmun hastalıklar, dolaşım bozuklukları, diyabet gibi metabolik sistem hastalıkları, detoks, ciltte anti aging amacıyla, polikistik over, infertilite ve Parkinson, Alzheimer gibi nörodejeneratif hastalıklarda muhteşem klinik sonuçlar elde edilebilir.

Serum Ozon Terapi

Sistemik ozon uygulamasında en çok tercih ettiğim Ozon terapi uygulaması “Serum Ozon Terapi” dir. %0,9 lukizotonik serum, dinamik olarak belirlediğimiz ozon konsantrasyonu ile ozonize edilmesiyle birlikte damar yoluyla verilir. Dünya’da pek çok ülkede oldukça tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

Major Ozon Hemoterapi

Diğer sistemik ozon terapi uygulaması, Major Ozon Hemoterapi’dir. Burada da önce 50 ila 100 cc kan hastadan ozon şişesine alınır, üzerinde ozonlama yapılıp damardan geri verilir. Tedavi sürecinde hastaya uygulanacak doz oranı, kişinin yaş, genel durumu ve hastalığına göre belirlenir.

Minor Ozon Hemoterapi

Minor Ozon Hemoterapi olarak bilinen uygulamada; 3 ila 5 cc kan alındıktan sonra,ozonlanıp kas içine yapılır. Özellikle bağışıklığın güçlendirilmesi amacıyla tercih edilmektedir.

Oldukça etkili ozonterapi yöntemlerinden bir tanesidir. Bağırsak yoluyla verilen ozon kolaylıkla emilir ve oldukça güvenlidir. Damar yolu açılamayan yada kan aldırmaktan korkan hastalarda ya da barsak problemi olanlardaRektalOzonterapi tercih edilir.

Özellikle iyileşmeyen yaralarda, fibromyaljide kullanılır. Klinik tecrübelerim ile etkisini çok çabuk gözlemlediğim uygulama biçimlerinden bir tanesidir.

Tip 2 Diyabet, kangren,ve benzeri durumlarda bölge torba içine alınarak uygulanır. Bu teknik özellikle kapanmayan açık yaralarda sıkça tercih edilir. Sık aralıklarla tekrarlanır ve mutlaka sistemik ozonterapi ile uygulanmalıdır.

Hastalarımın büyük bir memnuniyet ile geri dönüşlerinin sağlandığı bir ozonterapi uygulamasıdır. Burada, eklem içine ve/veya çevresine ozon enjekte edilir.

Her türlü vajinal enfeksiyonların tedavisinde çok etkili ve güvenli bir uygulamadır.

Ozon ile pek çok sıvıyı ozonize etmek ve bunu tedavide kullanmak mümkündür. Ozonlu suyu mide ve ağız içi yaraların ve enfeksiyonların tedavilerinde kullanıyoruz. Cilt ve eklem sorunlarında zeytinyağı ve kantaron yağını ozonize etmek suretiyle başarılı bir şekilde kullanmak ve uygulamak mümkündür.

Ekibimiz