PRP

PRP uygulaması, trombositten zengin plazmanın vücuda enjeksiyon yoluyla verilmesi işlemidir. PRP uygulaması için vücudunuzun herhangi bir yerinden bir ya da birkaç tüp kan alınır. Trombositler santrifüjden geçirilerek konsantre ve hazır hale getirilir. Daha sonra bu aktive edilmiş trombositler doğrudan hastanın problemli olan bölgelerine enjekte edilir. Bu da vücudun ürettiği onarıcı hücre sayısını uyaran ve arttıran büyüme faktörlerini serbest bırakır.

PRP, vücudu iyileştirmenin en etkili, en hızlı ve en doğal yoludur. Lokalize bir etkiye sahiptir, yani yaralı veya kronik ağrılı bölgeye uygulanmalıdır. PRP tedavisi yaptıranlar iyileşme sürecine çok daha hızlı girerler. Üstelik bu tamamen doğal ve güvenli bir şekilde gerçekleşir. Birçok medikal uygulamayı ardı ardına yapmak yerine hızlı iyileşme sağlayan PRP birçok alanda kullanılabilir.

PRP nerelere uygulanabilir?

PRP ile cilt gençleştirme çoğunlukla yüz, boyun, dekolte, eller, bacak içleri, kollar gibi vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilir.

PRP'nin faydaları nelerdir?

  • Özellikle lazer ve peeling gibi uygulamaların hemen ardından uygulandığında derinin hızla yapılanmasını sağlar.
  • Esneklik ve parlaklığın cilde yeniden kazandırılması PRP ile cilt gençleştirmenin en önemli sonuçlarından biridir.
  • UV ışınlarına maruz kalmış ciltlerdeki kırışıklıkların, lekelerin ve çöküntülerin giderilmesine de yardımcı olur.
  • Ayrıca iyileşmesi uzun süren yaraların daha kısa zamanda iyileşmesini sağlar ve çatlak gibi deri niteliğinin zarar gördüğü durumlar PRP ile kontrol altına alınabilir.