Zayıflama

Artan teknolojik gelişmeler ile birlikte hareketsiz yaşam ve yanlış beslenme alışkanlıkları günümüzün en önemli sağlık problemlerinden biri olan obeziteye yol açmaktadır.

Obezite nasıl oluşur ?

Vücuda besinlerle alınan enerjinin, fiziksel aktivite ile harcanan enerjiden daha fazla olması durumunda vücut ağırlığında ve yağ dokusunda artış olur.

Obezite diyabete, insülin direncine, kolesterol yüksekliğine, tansiyon yüksekliğine de neden olur.

Zayıflama sürecinde beslenme alışkanlıklarınıza, damak zevkinize, sosyal yaşamınıza uygun diyet programları sayesinde hedefinize ulaşmanızı sağlıyoruz. Bizler önce neden kilo aldığınızı araştırıp ardından tüm engelleri ortadan kaldırmak için sizi yakından takip ediyoruz. Seanslar sırasında  kapsamlı vücut analizi (vücut ağırlığı ,yağ oranı (%) ,viseral yağ oranı ,sıvı oranı(%) ,kas ağırlığı ,bazal metabolizma hızı ) değerlendirmesi yaparak ,detaylı kan tahlil sonuçlarınızı göz önünde bulundurarak bir beslenme programı oluşturuyoruz.

Zayıflama programı bireye özel, bireyin yaşam tarzı haline getirebileceği yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırabilecek özellikte olmalıdır. Özetle kilo yönetimi sağlığın korunması ve geliştirilmesinde önemlidir. Bu noktada amacımız sadece fazla kiloları verdirmek değil aynı zamanda verilen kiloların geri alınmaması için koruma programımızla bireyin eski yaşam tarzına dönmesini engellemektir.