HİKAYEMİZ

Herşeyin ve herkesin bir hikayesi var,

Dr. Murat Balanlı Sağlıklı yaşam kliniğinin de hikayesi bundan tam 40 yıl önce başlıyor.

HİKAYEMİZ

1982
Tıp Fakültesi 1982

Tıp Fakültesi

Tıp fakültesine ilk adımı attığında gördüğü şu motto aklına kazınıyor; Hastalık yoktur, Hasta vardır. Sözün sahibi ise “Hipokrat” Nam-ı diğer Tıbbın Babası.

Tıp Fakültesi
1988
6 yıl Sonra 1988

6 yıl Sonra

Ancak altı yıllık tıp eğitimi süresinde aldığı dersler bu söze muhalif, zira hep hastalık anlatılıyor, hasta değil… Yatan hastalar, isimlerinden ziyade, almış oldukları (etiketlendikleri) tanılar ile tanımlanıyor; Diyabet hastası, Lupus hastası, koroner arter hastası gibi…

6 yıl Sonra
1994
Uzmanlık Eğitimi 1994

Uzmanlık Eğitimi

Daha sonra uzmanlık eğitimi başlıyor. Ancak burada daha yeni bir gerçeklik ile karşılaşıyor; Artık hastalık yok, hasta da yok! Peki ne var? Doktor! Evet, yaygın ağrıları nedeniyle muayene olmaya giden Ayşe hanıma gittiği bir Romatolog, Romatoid artrit tanısı koyarken, fizik tedavi uzmanı fibromyalji, ortopedist ise osteo artrit tanısı ile hastasını reçetelendirebiliyor.

Uzmanlık Eğitimi
2002
Farkındalık 2002

Farkındalık

Ancak esas gerçeklik ile, artık profesyonel anlamda çalışmaya başlandığı zaman karşılaşıyor; Artık hastalık yok, hasta yok, doktor da yok! Peki ne var? Uluslarüstü sermaye güçleri ve en büyük sömürü araçlarından biri olan “İlaç Endüstrisi”

Farkındalık
2014
Son 20 yıl 2014

Son 20 yıl

Meslek hayatının son 20 yılı, gerçek tıp paradigmasını aramakla geçiriyor. Şifanın kaynağının kendi bedeninde olduğunu fark ettiği zaman “Bütüncül bir tıp paradigmasını benimsiyor ve bu yolda, çalışmalarını sürdürüyor. Yurt içinde almış olduğu eğitimlerin yanında, Rusya’da ve Romanya’da eğitimlerini sürdürüyor.

Son 20 yıl
2015
Kliniğin Açılması 2015

Kliniğin Açılması

2015 yılında bir doktor muayenehanesi olarak başlayan sağlık hizmeti, bugün çok sayıda uygulamanın yapıldığı Dr. Murat Balanlı Sağlıklı Yaşam Kliniği’ne dönüşüyor.

Kliniğin Açılması
2020
Kitaplar - Konferanslar 2020

Kitaplar - Konferanslar

Bu süre içinde geride kalan Titreşim Tıbbı ve Açlık Diyeti gibi 2 kitap, çok sayıda yurt içinde ve yurt dışında verilen konferans, seminer ve eğitimler, televizyon ve medya haberleri var.

Kitaplar - Konferanslar
2020
Dr. Murat Balanlı Sağlıklı Yaşam Kliniği 2020

Dr. Murat Balanlı Sağlıklı Yaşam Kliniği

Halen yeni adresinde kendi adını taşıyan Bütüncül Tıp yöntemlerini uyguladığı Murat Balanlı Sağlıklı Yaşam Kliniği'nde hastalarını kabul etmektedir.

Dr. Murat Balanlı Sağlıklı Yaşam Kliniği

Hikayemiz