Pulsed Manyetik Alan Terapi

Vücudunuzdaki her hücre şarj tutan bir pil gibidir. Tüm vücudunuz elektrikseldir ve hücrelerinizin her birinin en iyi şekilde çalışması için ölçülebilir bir elektrik yüküne ihtiyacı vardır. Sağlığı korumak için hücrelerin işini yapabiliyor olması gerekir.

Pulsed manyetik alan terapisi, sağlıklı yaşamın tanımı olan dengeli vücut fonksiyonlarını optimize etmek için vücudun doğal yeteneklerini destekler. Bu terapide kullanılan cihazı hücrelerimizi şarj eden bir şarj cihazı olarak düşünebiliriz. Sağlıklı bir hücrenin voltajı yaklaşık -20 ila -25 milivolttur. Bu voltaj -15 milivolt veya altına düştüğünde hastalanmaya başlarız.

Hücrelerimizin voltajı bu seviyenin altına düştüğünde, iyileşemezler ve işlevsiz hale gelirler. PMAT, hasarlı hücrelere hafif bir elektriksel manyetik akım indükleyerek ağrı ve inflamatuar aracıların salınımını yavaşlatır veya durdurur, hücrelerin kan akışını arttırır ve normal hücre etkileşimini yeniden kurar. İnflamasyonun azalmasıyla ağrılar azalır, enerji artar ve daha hızlı doku iyileşmesi gerçekleşir.

PMAT hücrelere enerji verir ve bu da hücresel işlev bozukluğu riskinizi azaltır. Vücudunuzdaki hücreler sağlıklı kaldığı sürece vücudunuz sağlıklı kalacaktır.