Uzman Dr. Murat Balanlı

Bütüncül Tıp Uzmanı

Ben Kimim?

Tıp eğitimi almış, İç hastalıkları konusunda uzmanlık eğitimini tamamlamış, Tıbbı, felsefenin bir alt dalı olarak gördüğü için, Doktorluktan caymış, Hekim olmaya özenmiş, Sanata tutkun, sanatçıya hayran, Okumaktan ve öğrenci kalmaktan usanmayan, Bildiklerini anlatmayı ve yazmayı seven, Hep şüpheci ve sorgulayıcı, Hakikat arayışında olan, Deniz ve yelken sevdalısı, Tıbbın alternatifi olamayacağına inanan bir, “Bütüncül tıp hekimi”

Dr. Murat Balanlı

DR. MURAT BALANLI 1964 yılında Malatya’da doğdu. 1988 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İç Hastalıkları Uzmanlık Eğitimini 1994 yılında Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. 2012’de ise Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanında Yüksek Lisansını elde etmiştir.

Meslek Hayatı

Meslek hayatına 1996 yılında Tokat’taki Niksar Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Kliniği’nde başlayan Dr. Balanlı, 2003-2008 yılları arasında Kayseri İbn-i Sina Tıp Merkezlerinde Başhekim olarak çalışmıştır. Akabinde yürütmüş olduğu Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir Sağlık İşleri Bölge Müdürlüğü’nün yanı sıra, SGK Yönetim Kurulu Üyesi (2012-2015) ve SB Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hastane Yöneticisi olarak (2015-2018) görev almıştır.

Romanya’da Nöroanatomi, Nöroelektrofizyoloji ve Biyofeedback konusunda eğitimini sertifikalandırmasının yanında, Rusya’da da Biorezonans Tıbbı ve uygulamaları konusunda eğitim almış olup, çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.