Müzik Terapileri

Seslerin tınıları ruhu coşkulandıran, beden ve sinir sistemindeki tıkanmaları açan, zihni sakinleştiren ve yaydığımız titreşimin uyumunu arttıran özelliktedir.

Ses iyileşmesinin temel prensibini rezonans (bir titreşim frekansı) oluşturur. Tüm evren titreşim halindedir. Bu durum insanları da içerir. Vücudun her organı, hücresi, kemiği, dokusu ve sıvısı ile vücudu saran elektromanyetik alanlar sağlıklı bir titreşim frekansına sahiptir.

Bedenimiz çevresel ve içsel olumsuzluklar karşısında uyumsuz titreşemeye başladığında frekansımız hastalık yaratabilir. Aksine sağlıklı titreşen frekanslar ise şifayı beraberinde getirir. Sesle şifa terapisi vücut fonksiyonlarının düzenlenmesinden vücudun kendini onarmasına kadar birçok alanda rol oynar.

Ses şifası, şifa frekanslarının vücudun etrafındaki fiziksel ve ince enerji alanlarına uygulanmasıdır. Bu  şifa verici özellikteki frekanslar ve sesler, canlı ses terapisi ve çeşitli ses şifa araçları ile sağlanır. Geleneksel şifa yöntemleri arasında Türk şaman davulu ve Tibet kaseleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Deneyim sırasında harmonik tınırlarla titreyen sesler ile hücre boyutundan ruhsal uzanımlara kadar şifalanma hedeflenir. Çalışmanın akışında kişi/kişiler yerde sırt üstü uzanarak meditatif hale gelerek varlığını şifalı titreşimlere açar. Uygulayıcı tarafından çalınan doğal tınılardaki enstrümanlar ile şifa seansı bir arınma sürecine dönüşür. Böylelikle, beden, zihin, ruh ve duygular dengelenir.