Migren

Migreninizi kontrol altına alıp doğal yollarla tedavi edebilmenin yolları:

Migren bulantı, kusma ve görme sorunları gibi diğer belirtilerin eşlik ettiği, genellikle başın tek tarafında yer alan ancak çift taraflı da olabilen şiddetli bir baş ağrısıdır.

Baş ağrısından önce bir aura -haberci- dönemi gelir. Aura döneminde görsel, işitsel ya da koku ile ilgili çeşitli duyu bozuklukları oluşabilir.

Aura döneminde ayrıca kulak çınlaması, konuşma güçlüğü, vücudun bazı bölgelerinde uyuşma ve diğer duyu organlarıyla ilgili bozukluklar gibi belirtiler de oluşabilir.

“Migren temelde bir bağırsak sorunudur. Disbiyozis sonucunda ortaya çıkan geçirgen bağırsak hastalığı, nörotransmitterlerin dengesini bozar. Emilmesi gereken pek çok gerekli vitamin ve minerallerin emilimi gerçekleşmez.”

Migren hastalarının pek çoğunda, magnezyum, D vitamini, B12, folik asit, selenyum ve çinko düzeyleri düşüktür.

Yüksek glisemik indeksli beslenme migren ataklarına neden olmaktadır. Ayrıca unutkanlığa ve depresyona da neden olabilir.

Migren de nasıl bir tedavi uyguluyorum?

Öncelikle bağırsağı sağlıklı hale getirmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken aynı zamanda eliminasyon diyetine başlıyoruz. Enflamasyona yol açan gluten, süt ve süt ürünlerini beslenmeden uzaklaştırıyoruz. Probiyotikler ve prebiyotikler ile destekliyoruz.

  • Hareket, egzersiz, uyku ve meditatif uygulamaları öneriyoruz.
  • Stress’i doğru yönetecek adımları hatırlatıyoruz.
  • Bu süreçte Biyorezonans uygulamalarını gerçekleştiriyoruz.
  • Ozon terapi ile, antioksidan sistemi hareket haline geçiriyoruz.